Autoklawy laboratoryjne to specjalnie zmodyfikowane sterylizatory parowe, które przystosowano do sterylizacji płynów i pożywek. Firma Tinget GmbH opracowała całą serię autoklawów laboratoryjnych, opartą o modele klasy B. Dzięki temu autoklawy te mogą sterylizować zarówno wszelkie wsady opakowane, jak również płyny, pożywki czy odpady. Specjalnie opracowany program odłącza na czas sterylizacji płynów pompę próżniową, dzięki czemu nie ma ryzyka, że wyssie ona sterylizowany płyn ze szklanej kolby. Szczególnie interesującym modelem jest autoklaw o pojemności komory 45 litrów, której średnica wynosi aż 32cm, zaś jej głębokość imponujące 70cm! Tak duży autoklaw wyceniono na zaledwie 21tys złotych brutto, wliczając w to transport urządzenia do sterylizatorni, montaż i szkolenie z obsługi. Prawdopodobnie jest to najlepsza oferta wśród autoklawów laboratoryjnych na rynku, stąd też duże zainteresowanie tym modelem. Nie bez znaczenia jest tu także gwarancja, która wynosi 5 lat.

Autoklaw Tinget Aqua 45l wyposażono w stelaż z trzema tackami, których wymiary wynoszą 53x24cm. Tacki oczywiście można usunąć, by sterylizować kolby z wykorzystaniem samego stelaża, którego wysokość wynosi 22cm. W takiej konfiguracji możliwa jest sterylizacja nawet 20 kolb o średnicy 5cm.

Autoklaw Tinget Aqua 45l dostarczany jest na specjalnej palecie, do której przymocowano drewnianą skrzynię chroniącą urządzenie w trakcie transportu. Ponieważ autoklaw waży 120kg, toteż skrzynia jest nakładana na niego i mocowana do palety specjalnymi zaczepami.

Autoklawy laboratoryjne firmy Tinget GmbH

sprawdź ofertę na www.tinget.pl lub www.gebiss.pl

Drugim ciekawym modelem autoklawu laboratoryjnego, służącego do sterylizacji płynów i pożywek, jest autoklaw Tinget Aqua 29l.

Oparty technicznie o klasyczny model 23 litrowy, wyposażony został w wydłużoną komorę sterylizacyjną. Ten bezkonkurencyjny na rynku autoklaw umożliwia sterylizację przedmiotów o długości dochodzącej do 55cm.

Tinget Aqua 8l

Tinget Aqua 12l

Tinget Aqua 18l

Tinget Aqua 23l

Dla potrzeb mniejszych laboratoriów opracowano także serię autoklawów do sterylizacji płynów i pożywek o pojemności komory 8, 12, 18 i 23l.